THE WOLRD

11-11-11
Monday, 21.09.20, 14:33
Welcome Guest | RSS
Site menu

Section categories
Türkiye Ekonomi [3]
Finans [0]
Siyaset [6]
Uluslararası Ilişkiler [8]
Türkiye'ye Yönelik Tehditler ve Türkiye Milli Birleşik Cephesi'nin İnşası! [2]

Our poll
Rate the site
Total of answers: 72

Chat Box


Türkiye Milli Birleşik Cephesi'nin (TMBC) İnşa Edilmesi !
10.02.13, 06:23turkler_birlesin_ataturk_koylulerle_birlikte225Türkiye'nin karşı karşıya bulunduğu hayati tehlikelerden kurtulmasının tek yolu BOP Eşbaşkanlığı iktidarının yıkılmasıdır. Yıkılabilir mi? Evet. Çünkü AKP iktidarı bölünme anayasası dahil bu tehditlerin hiçbirini gerçekleştirecek güce sahip değildir.

Yıkmanın görülebilen tek yolu politik mücadeleye yönelik işlevsel bir yapılanmanın inşa edilmesidir. Böyle bir yapılanmanın hayata geçirilmesi tehditlerin yok edilmesi için gereklidir.

Bu yapılanma; Cumhuriyetin değişmez ilkeleri, tam bağımsızlık ve özgürlük ortak paydasında birleşen kadrolarla oluşturulacak ve faaliyette bulunacak olan "Türkiye Milli Birleşik Cephesi (TMBC) " adlı yapılanmadır.

TMBC, Milli Anayasa Forumu (MAF) düşünce ve pratiği temelli olarak en geç dört ay içinde oluşturulmalıdır. Milli İktidar hedefli olmalıdır. Gölge Kabinesi'nin yer aldığı özgün bir programla Ankara'da Türk Halkına açıklanmalıdır.

TMBC, Başkanını,siyasi,iktisadi,dış politika stratejisi,güvenlikten sorumlu başkan yardımcılarını ve basın sözcüsünü seçerek görevlendirmelidir.

David Makovsky, Suriye'de Sessiz Darbe adlı makalesinde Suriye ve İran'a yönelik bir ABD-İsrail saldırısının olasızlığını yazmış ise de hızla değişen uluslararası ortama bağlı olarak çok zor duruma düşmüş olan BOP Eşbaşkanı, Suriye'ye karşı savaş başlatabilir ve başta Türkiye olmak üzere bölgeyi kanlı iç savaşların içine çekebilir. 

Bu nedenle de TMBC'nin dört aylık bir zaman diliminde hayata geçmiş olması bir şart olarak önümüzde durmaktadır.

Erol BİLBİLİK - 02 Şubat 2013Category: Türkiye'ye Yönelik Tehditler ve Türkiye Milli Birleşik Cephesi'nin İnşası! | Added by: Adnan
Views: 1536 | Downloads: 0 | Comments: 1 | Rating: 5.0/1
Total comments: 1
0
1 hakkı foğan peker   [Entry]
geç kalındı ama inşallah hayırlara vesile olur,,tüm ulusalcı,KEMALİST arkadaşlara selam olsun,

Name *:
Email *:
Code *:
Search

Log In
Login:
Password:

Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Copyright theworld-11-11-11.com 2020© All rights reserved