THE WORLD  11-11-11
Main | Analysis | Sign Up | Login
 
Sunday, 27.05.18, 02:35
Welcome Guest | RSS
ML&MD Art

 

 

 ML&MD ART

www.ml-md.com

 

 

Sıte Menu
Sıte Categorıes
Türkiye Ekonomi [3]
Finans [0]
Siyaset [6]
Uluslararası Ilişkiler [8]
Türkiye'ye Yönelik Tehditler ve Türkiye Milli Birleşik Cephesi'nin İnşası! [2]
Blog
USA [10]
Alex Jones [3]
Jim Rogers [10]
WikiLeaks [11]
Two Sandy's [2]
Ankara - There is no city in Europe to compare !!! [7]
A piece of Paradise [7]
A view from Bakırköy , İstanbul [9]
Avrupa birliği mi,Türk birliği mi ?! [1]
Berlin [5]
Bulgaria [50]
България [40]
Celebrities [15]
Chechniya [2]
Crimes [3]
Danmark - ikke kun viden og teknologi men også production !!! [1]
Economy [9]
Exploration [22]
Footballers [32]
Germany [21]
GOLD & SILVER [10]
Has Jesse Ventura a point ? [16]
Kazakhstan [5]
Kitap satan Kemalistler [1]
Manchester United [4]
Nature [20]
Our Future [25]
Politics [3]
Politics in Spanish [7]
Portugal [11]
Russia [3]
Skal vi støtter Özlem ??!! [2]
Top 5 [7]
Top 10 & More [30]
Top Cars [30]
Türkiye [7]
Turkic World [8]
The beauty of the Aegean [9]
The most valuable propertyes in the World [6]
The Luckiest People [5]
The Turkic World: Our Nature [12]
Tsunami 2004 - Caught On Camera [9]
US Elections - Choosing Between Plague and Cholera [4]
Windows [10]
Windows 8 in Spanish [11]
Казахстан - член Евразийского союза или лидер Тюркского мира ?! [1]
США Завоевание и подчинение востока [6]
Istanbul - The City Where The Misery of Europe Ends . [21]
Hvor tæt er Lars Løkke på Nationalsocialisme ?! [1]
Vågn op Danmark !!!....... Ellers bliver det for sent !!! [1]
Spiegel - Business
Hürriyet EKONOMİ
Main » Files » Türkiye » Türkiye'ye Yönelik Tehditler ve Türkiye Milli Birleşik Cephesi'nin İnşası!

Türkiye'ye Yönelik Tehditler
10.02.13, 05:11



turkler_birlesin_ataturk_koylulerle_birlikte225


Son dönemde, Türkiye'ye yönelik tehditleri açıklarken tespitlerimizi 9 ana başlık altında toplayabiliriz :

1) David Makovsky, İsrail-ABD Suriye'in Nükleer Reaktörünü imha etti diyor. 5 Eylül 2007'de gece yarısından hemen önce İsrail Hava Kuvvetleri üslerinden kalkan dört F15 ve dört F16 savaş uçağı, radarlara yakalanmadan Suriye-Türkiye sınırını izleyerek, Suriye hava savunma sistemin işlemez hale getirmiştir. Fırat Nehri'ne dokuz yüz metre uzakta ve Suriye-Türkiye-Irak sınırın kesiştiği noktaya yakın bir yerde bulunan Al-Kibar nükleer reaktörünü 17 ton bomba ile imha etmiştir.

Saldırıdan bu yana, Beşar Esat yönetimi halkı ile birlikte ABD-İsrail saldırganlığına beş yıldır direnmektedir. Ortadoğu ve Filistin-İsrail Barış Süreci uzmanı olan Makovsky, Dünya basınında ilk defa, Amerika'da 17 Eylül 2012 tarihli The New Yorker adlı dergide yayınlanan, Suriye'ye Sessiz Darbe başlıklı makalesinde, ABD-İsrail'in Suriye ve İran'a askeri müdahalesinin olasılık dışı olduğunu yazmıştır.

2) Joseph Biden, Kuzey Irak'a asker gönderirim diyor. ABD Başkan yardımcısı Biden, Maliki ile bir telefon görüşmesi yaparak Kuzey Irak'ta operasyonlar yapan Dicle Ordusu'nu acilen geri çekmesini, aksi taktirde bölgeye ABD askerlerini konuşlandıracaklarını ifade etti. Maliki ise, kesin bir dil kullanarak kuvvetlerini çekmeyeceğini belirtti.

3) James L. Jones, Kuzey Irak'tan Türkiye'ye petrol boru hattı inşa edilecek diyor. Eski NATO Başkomutanı, Obama'nın 2.dönemi Ulusal Güvenlik Konseyi Danışmanı ve Deloitte LLP'nin baş danışmanı olan Jones; ABD-Kürdistan İş Konseyi kapsamında Erbil'e gitmiştir. Burada yaptığı konuşmada " Türkiye nihayetinde Kuzey Irak'a petrol boru hattı inşa edecektir. " demiştir.

Jones Erbil'de bir haber sitesinde yaptığı konuşmada asıl kritik dönemin ilerleyen süreçte ortaya çıkacağını, Exxon Mobil ve Chevron'un mutlaka ham petrol pompalayacağını, bu safhadan sonra Türkiye'nin inşa edeceği Suriye petrol boru hattına ihtiyaç olacağını ifade etmiştir.

4) John Kerry, Suriye muhafeleti iktidarı ele almalı diyor. Kerry, "Biz Suriye muhalefetinin bir an önce başa geçerek Besar Esad'ın görevi bırakmasının gerektiğini düşünüyoruz.Rusya ile işbirliğini sürdürmekten yanayız " diyerek Obama yönetiminin amacını ortaya koymuştur. İlk ziyaretini şubat ayında Türkiye'ye gerçekleştireceğini ifade etmiştir.

5) Victoria Nuland, Maliki'nin onayı olmadan Irak'tan petrol ihraç edilemez diyor. Eski ABD-NATO büyükelçisi ve NATO konusunda ABD'nin önde gelen uzmanlarından ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Nuland, Ocak 2013'ün ilk haftasında Bölgesel Kürt Yönetimi'nin Türkiye üzerinden ham petrol ihracatına başladığı duyurulurken şu açıklamada bulunmuştur :

"Amerikan şirketleri ve Türk hükümetine söylüyoruz. Irak federal yetkililerinin onayı alınmaksızın Irak'ın herhangi bir bölgesinden ham petrol ihracatını desteklemiyoruz. "
6) Webster Griffin Tarpley, "Türkiye Suriye'de tampon bölge kuracak" diyor. ABD'li saygın yazar ve tarihçi Tarpley, 2012 Nisan ayında bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada Türkiye'nin savaş tehditlerine dikkat çekerken Türkiye'nin Suriye'de tampon bölge kurması (Suriye'den geçecek petrol boru hatlarını ABD'nin koruması amacıyla) halinde bunun modern Türkiye'nin parçalanmasına yol açacak , büyük çapta bölgesel savaşa doğru dev bir adım olacağını ifade etti. Tarpley, Ocak 2013 ortalarında Türkiye ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada İngiltere ve Amerika Türkleri Suriye'ye karşı kullanacaklar ve çatışmayı modern Türkiye'yi yok etmek için kullanacaklar.

Korkarım Obama'nın aldattığı Erdoğan ve Davutoğlu bu psikoloji ile kendi çukurlarını kazıyorlar. Kazanacakları hiç bir şey yok ve kaybedecekler. Şu bilinmelidir ki, Suriye güvenlik güçleri isyancılara karşı başarılı bir harekat yürütüyorlar, isyan bastırılıyor. Tarpley, şu anda Türkler güney bölgelerinin tamamını CIA'ya terk ettiler. Orada CIA başıboş, kontrolsüz dolaşıyor. İskenderun otellerinde cirit atıyor. Oteller El-Kaide teröristleri ile dolu. CIA İncirlik üssünden bölgeye getirdikleri teröristleri kullanıyor ve bunun Türkiye'ye faturası çok büyük olacak.

7) Exxon Mobil ve Chevron petro-kan emicileri, Davos'tan silah gösteriyor. Barzani, ABD'nin petrol devleri Exxon Mobil ve Chevron ile petrol anlaşmaları imzaladı. Maliki bu anlaşmaları kabul etmedi. ABD'den Kürt Bölgesel Yönetimi ile Irak Merkezi Yönetimi arasında bir seçim yapmasını istedi. Exxon Mobil ve Chevron, Bölgesel yönetimle imzaladıkları anlaşmayı, Bağdat yönetiminin Petrol Bakanlığı imzalamadı. Bunun Üzerine Exxon Mobil'in başkanı Rex Tillerson, Chevron başkanı John Watson, ülkenin güneyindeki Batı Kurna-1 sahasında daha önce durdurulan faaliyetlerine devam etmek için Maliki ile görüştü.

Tillerson, Maliki ile görüşmeye gitmeden önce Davos'a uğradı ve Mesut Barzani ile bir görüşmede bulundu. Böylece Davos'un çok gizli olarak yapılan toplantılarında Exxon Mobil ve Chevron'un talepleri Kuzey Irak ve Suriye konuları gündemin en önemli maddesi oldu. Tillerson ve Watson'un iştirak ettiği bu toplantının başkanının Henry Kissinger olduğu gözden kaçırıldı.

Josep Biden, James Jones, Victoria Nuland ve John Kerry'nin, Irak'tan, Suriye'de oluşturulan Kürt Petrol Koridoru üzerinden geçecek olan petrolün boru hatları ile Türkiye'ye akıtılması konusundaki dayatmaları Exxon Mobil, Chevron ve Kissinger gücünün yansımalarıydı.

8) Henry Barkey, Türkiye ABD'nin Suriye'ye girmesini talep ediyor dedi. Barkey, Türkiye'nin ABD'nin askeri açıdan Suriye'ye girmesini istediğini ama ABD'nin buna yanaşmadığına dikkat çekti. Barkey, seçimlerden önce Suriye'ye karşı temkinli davranan ABD'nin bu tutumunun seçimler sonrasında değişmesini beklemediğini belirterek, " herkesin gördüğü gibi ABD'nin büyük bir bütçe problemi var. Başkan Obama'nın aslında ülke içi konulara daha çok önem vermesi lazım ve dolayısıyla Suriye'de yeni bir askeri maceraya girmek istemeyecek" dedi.

9) Peter Galbraith, Türkiye'nin ağabeyliğinde Kürdistan kuralım diyor. Eski ABD Hırvatistan Büyükelçisi, Bağımsız Kürdistan Anayasası'nın yazarı ve Bağımsız Kürdistan fikrinin en kuvvetli lobicisi Galbraith, Demokratik Parti'nin Vermont Senatörüdür.

John Kerry ile yıllardır yakın temasta olan Galbraith, Hürriyet'ten Tolga Tanış'a verdiği röportajda Bağımsız Kürdistan planını şöyle açıklıyor :

* Bağımsız Kürdistan Türkiye'yi Bölmez : Bugün Türk Dışişleri Bakanlığını dinlediğinizde Irak'ın bütünlüğü "esastır" değil, "tercih edilir"diyorlar. Bu konunun kırmızı çizgi olmamakla beraber, sadece tercih edilir olması bir değişimi gösteriyor. Türkiye, Kuzey Irak'ta bağımsız bir Kürdistan olmasının, buna Türkiye ve Suriye'den de Kürt bölgelerinin dahil olacağı anlamına gelmediğini anladı.

* Kürtler Toprak Tavizi Verecek : Kürtlerin bağımsızlığı için önce toprak meselesinin çözülmesi gerekecek. Musul en kolayı. Kürtler Musul için hak iddia etmiyorlar. Ancak en büyük problem Kerkük. Kürtler toprak konusunda tavizler vermek zorundalar. Kerkük için bir petrol paylaşımı anlaşması düşünülebilir.

Bu müzakere sürecinde Türkiye de olumlu bir rol oynayabilir.Mesela Erbil'i vereceği tavizler konusunda ikna etmek gibi.

* PKK Meselesini Türkiye Kendi Çözmek Zorunda :PKK ne istiyor? Kürtlerin isteklerinin üç başlık altında toplayabiliriz.Af, politik sürece katılmak ve Kürtlerin sivil hakları. Bunlar Türkiye'nin yapabileceği şeyler.

Galbraith'in söylediği şu; "Kürdistan kaçınılmaz ama Türkiye'yi bölmez." Zaten, Galbraith otuz yıldır aynı şeyi söylüyor. Onun bu konudaki görüşlerini şöyle özetleyebiliriz. "

Türkiye'yi federatif bir yapının parçası haline getirmeyin. Türkiye üniter devlet olmaya devam etsin. Ama Kuzey Irak'ta kurulacak Kürt Devleti'ni Türkiye himaye etsin. Hasmı değil koruyucusu olsun. Zannediyorlar ki bu Kuzey Irak'a verilmiş bir tavizdir. Hayır. Türkiye'nin bütünlüğünü sağlamaya yönelik bir çözümün ifadesidir."

Bu çözümü Joseph Biden ile Richard Holbrooke daha başlangıçta kabullenmişlerdi. Şimdi de yeni Obama yönetimi de bu konuda birleşmiş görünüyor.

Ama bu çözüm ABD-İsrail tezgahıdır . Sonunda Türkiye Kürtlerini de içine alan Büyük Kürdistan inşasının tezgahıdır .

Türkiye'nin içinde bulunduğu bölgenin tamamında, kanlı iç savaşlar yaşanması gündemdedir.

Yukarıda sıraladığımız 9 tespit, açık ve net olan bir tehdidin varlığı ve tanımlanması için yeterlidir.

Bu tablo içinde, ABD-İsrail emperyalizminin BOP Eşbaşkanlığı iktidarına öngördüğü görev, bir yandan savaş çığırtkanlığı yaparak, Beşar Esat iktidarını, Suriye Ordusunu ve ekonomisini çökertmek, diğer yandan PKK sorununu çözmek adına, içte açılımlar yaparken, dışta bölgesel Kürt güçlerini ABD-İsrail'in istekleri konusunda ikna edip Kürt yapısının yaşatılması konusunda garantiler vermesidir.

Fakat günümüzde tek kutuplu bir dünya yok artık. Güç dengesi batıdan doğuya kaymıştır.

Türkiye'de ayağa kalkan Milli Güçler bunların tümünü boşa çıkaracak potansiyele sahiptir.

Erol BİLBİLİK - 02 Şubat 2013

http://dunya48.com


Category: Türkiye'ye Yönelik Tehditler ve Türkiye Milli Birleşik Cephesi'nin İnşası! | Added by: Adnan
Views: 1089 | Downloads: 0 | Rating: 5.0/1
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
USED ART

 

USED ART 

www.mlsecondhand.com

 


Logın
Login:
Password:
Search
Newly added
[27.02.18][Africa]
Transaqua: The Project that Can Transform Africa (0)
[27.02.18][Africa]
Africa's Mega-City: Future MEGAPROJECTS (0)
[27.02.18][Africa]
Why is Africa building a Great Green Wall ? BBC News (0)
[19.01.17][Africa]
The Big Lie of Small Business (1)
[19.01.17][Africa]
Is Africa really "rising" ?! (0)
[20.12.15][Türkiye]
BU RESİM TÜRKİYEDE VATAN PARTİSİNİ BİTİRİR ! (0)
[17.10.15][Türkiye]
Sinan Oğan - Küresel Güçler ve Bölünecek Ülkeler (2)
[13.09.14][Deutschland]
Freie Energietechnologien - Robert Stein auf dem Kongress für Grenzwissen 2012 (0)
[13.09.14][Deutschland]
Experiment Energiewende,- Deutschlands einsame Revolution (0)
[09.09.14][Türkiye]
VEFATINDAN 20 SAAT ÖNCE BARIŞ MANÇO BİZE NE SÖYLEMEK İSTEDİ ?! (0)
[09.09.14][Türkiye]
DÜNYANIN KADERİ ELİMİZDE (0)
[09.09.14][Türkiye]
"TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLET OLMAKTAN UZAKLAŞIYOR" (0)
[08.07.14][Türkiye]
''KÜRDİSTAN BİZİM, TÜRKİYE HEPİMİZİN'' (0)
[15.06.14][Türkiye]
TÜRKİYEDE HERKEZ TÜRKLÜĞE İHANETLE MEŞGUL !!! (0)
[14.06.14][Türkiye]
TAYYİP TÜRKMENLERİ BARZANİ'YE SATIYOR !!! (0)
[09.06.14][Türkiye]
EY TÜRK MİLLETİ , SEN GERÇEKTEN SAHİPSİZMİŞSİN BAŞININ ÇAĞRESİNE BAK !!!... (1)
[18.05.14][Türkiye]
YILMAZ ÖZDİL’İN YANLIŞI... (0)
[18.05.14][Türkiye]
"TÜRK MİLLETİNİ BRE RECEP, KOYUN MU SANDIN ?..." (0)
[14.05.14][Türkiye]
Vladimir Putin Belgeseli (1)
[14.05.14][Türkiye]
ROCKEFELLER AİLESİ (0)
[21.04.14][Türkiye]
KORKMAYIN, YAZIN,KONUŞUN ! (1)
[21.03.14][Türkiye]
TAYYÍP FACEBOOK'U DA KAPATIRSA... (0)
[21.03.14][Türkiye]
ERDOĞAN'A ULUSLARARASI SORUŞTURMA EŞİKTE ! (0)
[18.03.14][Russia]
США В ПАНИКЕ ! ПУТИН ВОССТАНАВЛИВАЕТ ОБОРОНКУ ! (0)
[14.03.14][Türkiye]
ULUSAL KANAL VE İŞÇİ PARTİSİ'NİN ÇİN İLE İLİŞKİSİ NEDİR ?!? (0)
[12.03.14][Türkiye]
İÇ SAVAŞ HAZIRLIĞINDALAR... DİKKAT, GAZA GELMEYELİM… (1)
[12.03.14][Türkiye]
HAKAN FİDAN'IN GÖRÜŞMESİ PENSİLVANYA'DA GERÇEKLEŞTİ (2)
[12.03.14][Türkiye]
KILIÇDAROGLU: "GÜLEN TARÍKATI MÍLÍTAN YETÍSTÍREREK DERVLETTE KADROLASMAYI AMAÇLIYOR. CIA KORUMASI ALTINDA" (1)
[02.03.14][Türkiye]
TÜRK MİLLETİ 30 MART SEÇİMLERİNİ BOYKOT EDERSE ... (0)
[26.02.14][Russia]
Андрей Фурсов - Латинская Америка (0)
[26.02.14][Latin America]
Андрей Фурсов - Латинская Америка (0)
[23.02.14][Russia]
Что творится на Украине на самом деле. Тайна которую скрывают СМИ. Майдан 2014 (0)
[22.02.14][Türkiye]
DOĞU PERİNÇEK,ÇIKAR AĞZINDAN BAKLAYI - SEN DE TÜRK YOK DEMEYE ÇALIŞIYORSUN !!! (0)
[22.02.14][Türkiye]
ÇIKAR YOL HANGİSİ ? (1)
[16.02.14][Türkiye]
CHP Belediye Meclis Üyelerini Bile Barzani Belirliyor !!! (0)
[16.02.14][Türkiye]
OYLAR BÖLÜNMESİN MASALI (5)
SPIEGEL ONLINE
Zeitgeist
Tag Board
Our Polls
Rate the site
Total of answers: 69
Ststistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0




Copyright theworld-11-11-11.com 2018© All rights reservedFree web hostinguCoz