THE WOLRD

11-11-11
Sunday, 07.06.20, 11:28
Welcome Guest | RSS
Site menu

Section categories
USA and Canada [266]
Deutschland [218]
Europe [53]
China [23]
Russia [85]
Türkiye [454]
Caucasus [1]
Kazakhstan [98]
Turkic World [69]
Muslım World [37]
Iran [36]
Syria [14]
Israel [18]
Asia [12]
India [12]
Military [4]
Africa [7]
Latin America [10]
History of the World [16]
Editorial [23]
Books [4]

Our poll
Rate the site
Total of answers: 72

Chat Box


14:10
Arap-Kürt savaşına hazırlık !


Picture


Arap-Kürt savaşına hazırlık !


Ülkemizde her gün herkesi yerinden hoplatan, tüm bu yaşananlar, aslında barışa hizmet etmiyor.

Yani belki Türkiye’deki silahlı PKK güçleri yerlerini terk edecek, yani ülkemizin doğusunda fiili bir Kürdistan karşılığında barış gelmiş olacak ama asıl operasyon bölgedeki savaş için. Bu savaş, Irak ve Suriye’deki Araplara karşı, İran’da Farslara karşı, PKK ve diğer ayrılıkçı Kürt unsurlarca yürütülecek bir savaş. Türkiye ise BOP kapsamındaki bu savaşa lojistik ve taktik destekçi yapılmaya çalışılıyor.

Geçen haftalarda hatırlarsınız PKK ve onun Suriye kolu, Amerikan, İsrail ve Suudi kaynaklı Suriyeli terörist gruplara plase edilmişti. Irak’ta ise Kerkük merkezli bir çatışma halen sürüyor. Bölge kaynakları, Batı eksenli medya tarafından bu savaşın Musul ve Diyala’da Şii-Sünni Arap savaşı gibi gösterilmeye çalışıldığını, ancak işin özünün Kerkük’te (ve Musul’da) Barzani Yönetimi ile Merkezi Hükümet arasındaki çok ciddi gerilimde yattığını bildiriyor.

Buna bir de asıl hedefteki İran’ı da katın. PKK’nın İran kolu PJAK’ın geçen yıl yok edilmesi sonrası ABD ve İsrail ile Körfez Arapları, onun yerine taze kuvvet arayışında. PKK ve Barzani işte bu göreve hazırlanıyor. Bölgedeki Kürtler, bir ülkemiz yeni bir vatanımız olacak, petrollere gelir kaynaklarına sahip olacağız diye sevinirken, tüm coğrafyada Arap ve Fars unsurların üzerine sürülmeye hazırlanıyor.

John Kerry’nin kısa bir süre içinde 3 kez Türkiye’ye gelmesi ve İsrail ile ilişkilerin düzelmesi ile "Çözüm Süreci” diye yutturulan hikayenin arka planında işte bu durum var.

Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında Kürtleri ateşe atacaklar. PKK içindeki sıkıntı bundan kaynaklanıyor. Abdullah Öcalan bu göreve hizmet ediyor. Öcalan hiçbir zaman Kürtlerin iyiliği için çalışmış birisi değil. Ama kandırıyorlar işte.

PKK’ya sağlanan dokunulmazlıklar, TC’nin kaldırılması, Atatürk yerine Osmanlı ikamesi vs. tiyatrolarıyla götürülen, bu sözde barışı getirecek süreç, Türkiye’de bir Türk-Kürt potansiyel çatışmasını ve Ortadoğu’da bir büyük bölgesel savaşın bir parçası aslında.

Irak, Suriye, Lübnan ve Filistin’den gelen haberler, Amerikan İsrail yanlısı dinci selefi (Müslüman Kardeşler de dahil) gruplarla Kürtlerin İran, Irak, Suriye ve Lübnan üzerine sürüleceği yönünde. Hamas’ın İsrail adına hareket etmesi bizi şaşırtmıyor. Çünkü Filistin Kurtuluş Hareketi’ni bitirmek üzere İsrail etkisiyle kurulan bir harekettir. Veya PKK’nın CIA adına çalışması (ODTÜ’deki olaylar mesela), Müslüman Kardeşlerin İsrail ve ABD adına rejim değişiklikleri yapması, Diyala ve Musul’daki Sünni aşiretlerin para ve güç karşılığı ABD hizmetine alınması gibi parça parça olaylar büyük resmi oluşturuyor.

Ortadoğu’da bölgesel bir savaş yaklaşırken Türkiye çözülme noktasında bulunuyor.

Hüseyin VODİNALI - 26 Nisan 2013 - Odatv

http://dunya48.com


Category: Türkiye | Views: 1809 | Added by: Adnan | Rating: 5.0/1
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Calendar

Search

Log In
Login:
Password:

Entries archive

Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Copyright theworld-11-11-11.com 2020© All rights reserved