THE WORLD  11-11-11
Main | Sign Up | Login
 
Friday, 16.11.18, 06:30
Welcome Guest | RSS
ML&MD Art

 

 

 ML&MD ART

www.ml-md.com

 

 

Sıte Menu
Sıte Categorıes
USA and Canada [268]
Deutschland [218]
Europe [57]
China [23]
Russia [85]
Türkiye [453]
Caucasus [1]
Kazakhstan [98]
Turkic World [67]
Muslım World [37]
Iran [39]
Syria [14]
Israel [18]
Asia [12]
India [12]
Military [4]
Africa [7]
Latin America [10]
History of the World [16]
Editorial [23]
Books [4]
Blog
USA [10]
Alex Jones [3]
Jim Rogers [10]
WikiLeaks [11]
Two Sandy's [2]
Ankara - There is no city in Europe to compare !!! [7]
A piece of Paradise [7]
A view from Bakırköy , İstanbul [9]
Avrupa birliği mi,Türk birliği mi ?! [1]
Berlin [5]
Bulgaria [50]
България [40]
Celebrities [15]
Chechniya [2]
Crimes [3]
Danmark - ikke kun viden og teknologi men også production !!! [1]
Economy [9]
Exploration [22]
Footballers [32]
Germany [21]
GOLD & SILVER [10]
Has Jesse Ventura a point ? [16]
Kazakhstan [5]
Kitap satan Kemalistler [1]
Manchester United [4]
Nature [20]
Our Future [25]
Politics [3]
Politics in Spanish [7]
Portugal [11]
Russia [3]
Skal vi støtter Özlem ??!! [2]
Top 5 [7]
Top 10 & More [30]
Top Cars [30]
Türkiye [7]
Turkic World [8]
The beauty of the Aegean [9]
The most valuable propertyes in the World [6]
The Luckiest People [5]
The Turkic World: Our Nature [12]
Tsunami 2004 - Caught On Camera [9]
US Elections - Choosing Between Plague and Cholera [4]
Windows [10]
Windows 8 in Spanish [11]
Казахстан - член Евразийского союза или лидер Тюркского мира ?! [1]
США Завоевание и подчинение востока [6]
Istanbul - The City Where The Misery of Europe Ends . [21]
Hvor tæt er Lars Løkke på Nationalsocialisme ?! [1]
Vågn op Danmark !!!....... Ellers bliver det for sent !!! [1]
Spiegel - Business
Hürriyet EKONOMİ
Main » 2012 » September » 10 » Çözülen Devlet ve Çürüyen Toplum !
14:29
Çözülen Devlet ve Çürüyen Toplum !


sadat_kurucusu_itiraf_etti_akp_onayak_olmus225


Çözülen Devlet ve Çürüyen Toplum!

Özgür Suriye Ordusu’nun Kosova’daki bir ABD kampında eğitildiğine ilişkin haberler çıkmıştı basında.

Tek başına bu durum bile, Kosova’nın bağımsız bir devlet değil uydu devlet, eş başkanın deyimiyle "butik devlet” olduğunun kanıtıydı. Korktuğumuz başımıza geldi. Aydınlık Gazetesi’nin ortaya çıkardığı, birkaç gazetenin de alıntı yaptığı habere göre; İstanbul’daki SADAT adlı bir şirket, Suriyeli çetelere silahlı eğitim veriyor. Şirketin, bizzat internet sitesinden duyurduğu faaliyetleri arasında sabotaj, suikast, eğitimleri de var.

SADAT kurucu ve yöneticileri arasında bir başçavuş var ki, orduda SAT komandosu olarak görev yaptığı dönemde, birçok kez ABD’ye izinsiz gittiği saptanmış, bu yüzden tutuklanmış. Sonra da kendi isteğiyle emekli olmuş.

Dahası, SADAT yöneticileri, ki tamamının iktidar yanlısı, bir de anayasa metni hazırlamışlar. Önerileri arasında Türklüğün, laikliğin, değişmez ilkelerin anayasadan çıkarılması var. Anayasaya özerklik ilkesinin konulmasını istiyorlar.

Durum böyle. Biraz garip ama. Birkaçını sıralayalım:

1- Terör ve sabotaj eğitimi veren yasal bir şirket olabilir mi?

2- Bir başka devletin bağımsızlığına, bütünlüğüne ve egemenliğine kasteden çetelere eğitim vermek, yardımcı olmak suç değil midir?

3- Bu durum, Türkiye’nin iyi komşuluk ilişkileri gözetmediğinin, bir komşu devletin içişlerine müdahale ettiğinin, ona saldıranlara yardımcı olduğunun kanıtı değil midir?

4- Ve yine bu durum, mütekabiliyet yani karşılıklılık ilkesi gereği, Suriye’ye, Türkiye’ye karşı düşmanca eylem yapanları destekleme hakkı vermez mi?

5- SADAT kadrosunun anayasa önerileri BDP ile tam olarak örtüştüğüne göre, acaba iktidarın Oslo müzakereleriyle ortaya çıkan anayasası, neye işaret ediyor?

6- Türk ordusunda general, albay, yarbay rütbesini almış bu kişilerin, anayasada Türklüğe karşı çıkmaları, özerkliği savunmaları, anayasayla, TSK personelinin görev ve yetkileriyle örtüşüyor mu? Türklüğe karşı olan, özerkliği savunan bu insanların, bırakın asker olarak görevlerini yapmalarını, yurttaş olarak ülkemizi savunmaları mümkün mü?

Siyasi ve hukuki soruları çoğaltabiliriz. Ama biz saptamalarımıza geçelim.

Bu durum, yaşanılan çürümenin toplumsal, ahlaki boyutta nerelere ulaştığının kanıtıdır. İstisnasız tüm kurumlarda egemen olduğunun göstergesidir. Ve İslam dininin siyasetini ve ticaretini yapan aracı kurumların, bu ticaretten beslenen kişilerin, emperyalizmin uşağı, ulağı, uzantısı, beslemesi, işbirlikçisi olduğunu bir kez daha ortaya koymaktadır. "Vatan, millet, din, ezan” diyerek, gerçekte vatan, millet ve din düşmanlığı yapanların, gerçek yüzlerini maskelemek, perdelemek, gizlemek, saklamak için, "İslamcı”, "Şeriatçı” pozlar verdiğinin resmidir. Arap parasıyla, ABD emriyle Suriye’yi bölmeye, Müslüman kanı akıtmaya yardım ve yataklık etmenin, ne dinle, ne imanla, ne insanlıkla, ne ahlakla, ne de vicdanla açıklanabilir tarafı yoktur.

Bu işin bir boyutudur. Gelelim diğer boyutuna…


Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde, terör örgütü militanlarının cenazesi geçerken, hem de askeri lojmanın balkonundan ve hem de Mehmetçik tarafından ay yıldızlı bayrağın indirilmesi, devletin egemenliğine, bağımsızlığına, bütünlüğüne ilişkin soru işaretlerini artırmışken, İzmir’in kurtuluşu törenlerinde geleneksel olan bayrak çekme töreninin iptali (gelen tepkiler üzerine geri adım atıldı), durumu daha da vahim hale getirmiştir. Acı ama gerçek olan manzara şudur: Kanla, irfanla kurduğumuz, uğruna hergün şehit verdiğimiz, çoğumuzun da canımızdan çok sevdiğimiz vatanımız gözümüzün önünde bölünmektedir. Bu yönde politik, psikolojik, sosyolojik ve ekonomik olarak hayli mesafe alınmıştır maalesef. Şimdi sıra işin hukuki ve idari bölümüne, yani ad koyma aşamasına gelmiştir. Yenilenmiş ana muhalefetin de dilinden düşmeyen "akil adamlar” da bunun içindir, Oslo müzakereleri de bunun için yapılmıştır, yeni anayasa da bunun için yazılmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın askeri olmadığı müseccel olan Erkânı Harbiye Umum Reisi, sanki bayram varmış gibi, muhatabıyla hediyeleşedursun, Türkiye büyük bir savunma ve güvenlik zaafı yaşamaktadır.

Hükümet, dağdaki eşkıya ile mücadelede zaaf gösterdikçe, onların Türkiye’deki ve yurt dışındaki temsilcileri ile müzakere yürütmektedir. Oslo görüşmelerinin devamı başlamak üzeredir. İmralı’daki bebek katili ile özel yatlarda bu amaçla görüşülmüştür. Leyla Zana bu nedenle eş başkan tarafından ağırlanmıştır. Eş başkanın ağlayan ve ağlamayan yardımcıları, bu yüzden BDP yöneticileriyle muhabbetlerini ilerletmişlerdir. Reisicumhurun birkaç yıl önce, "Güzel şeyler olacak”, "Biz çözmezsek başkaları çözer” demesi bunun içindir. Yenilenmiş ve aklaşmış ana muhalefet bu nedenle, adı Sosyalist Enternasyonal olan ama gerçekte emperyalist merkezlerin yan kuruluşu olarak çalışan örgütün, "Kürt meselesini Filistin meselesine” benzetmesine alkış tutmuştur. Çünkü ona da bu görev verilmiştir. TBMM’de 1 Mart tezkeresi geçmediği zaman, büyükelçi olarak bulunduğu ABD’de, tanıdığı politikacılardan TBMM’nin tutumu nedeniyle özür dileyen bir adamın dış politika kurmayı olduğu bir partiden başka türlü davranması da beklenemez zaten.

Emperyalizm destekli terör örgütü, iktidarın ve muhalefetin aczini başarıyla kullanmaktadır. İktidardaki ve ana muhalefetteki Hüseyin’lerin teröre ilişkin çözüm önerileri de büyük ölçüde örtüşmektedir. Birinin DYP, ötekinin EMEP kökenli olmasının önemi yoktur. İkisi de meseleye etnik, dinsel, mezhepsel bakmaktadırlar. Tek fark birinin Sünnicilik diğerinin Alevicilik yapmasıdır. Birinin Said-i Nursi, diğerinin Seyit Rıza demesidir. İkisinin de sözlüğünde emek, sömürü, sınıfsallık, toprak reformu, kamuculuk, halkçılık, devletçilik, bütüncül kalkınma, emperyalizm kavramları yoktur. Olmadığı için de Türkiye, gerçeklerle yüzleşememektedir. Terör örgütü de siyasal gücünü Türkiye’nin gerçeklerle yüzleşememesinden ve emperyalizmden, müzakere masasındaki gücünü yaptığı eylemlerden almaktadır. Dağda ve şehirde eylem yaptıkça, müzakere masasına daha rahat, daha özgüvenle oturmakta, siyasetteki temsilcileriyle otobanda adeta güç gösterisi yaparak kucaklaşmaktadır.

Belli ki, Türk bayrağının, Atatürk fotoğrafının olmadığı seyyar mahkemeler eşliğinde gerçekleşen Habur açılımını halkımız unutmuştur.

"Size güçlük çıkaran kamu görevlilerini bize bildirin, gereğini yapalım. Büyük şehirlerde bombaları nereye sakladığınızı biliyoruz, göz yumuyoruz. Anayasa konusunda yüzde 95 hemfikiriz”

sözlerinin verildiği Oslo pazarlıklarını umursamamıştır.

Şehit cenazelerinden sonra politikacıların ettiği beylik ve bildik laflardan da bıkmamıştır. ABD’den izin almadan hareket edemeyeceğini söyleyen Erkânı Harbiye Umum Reisi’nin, Afyon’daki patlama sonrasında şehit düşenler için söylediği sözlere de itirazı yoktur.

Sonuç: Ünlü sözdür; Her millet layık olduğu iktidarlar tarafından yönetilir. Yani milletimiz de hakettiğini yaşamaktadır.

Barış DOSTER - 10 Eylül 2012 -  - İlk Kurşun

http://www.dunya48.com


Category: Türkiye | Views: 991 | Added by: Emo | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
USED ART

 

USED ART 

www.mlsecondhand.com

 


Calendar
Logın
Login:
Password:
Search
Newly added
[27.02.18][Africa]
Transaqua: The Project that Can Transform Africa (0)
[27.02.18][Africa]
Africa's Mega-City: Future MEGAPROJECTS (0)
[27.02.18][Africa]
Why is Africa building a Great Green Wall ? BBC News (0)
[19.01.17][Africa]
The Big Lie of Small Business (1)
[19.01.17][Africa]
Is Africa really "rising" ?! (0)
[20.12.15][Türkiye]
BU RESİM TÜRKİYEDE VATAN PARTİSİNİ BİTİRİR ! (0)
[17.10.15][Türkiye]
Sinan Oğan - Küresel Güçler ve Bölünecek Ülkeler (2)
[13.09.14][Deutschland]
Freie Energietechnologien - Robert Stein auf dem Kongress für Grenzwissen 2012 (0)
[13.09.14][Deutschland]
Experiment Energiewende,- Deutschlands einsame Revolution (0)
[09.09.14][Türkiye]
VEFATINDAN 20 SAAT ÖNCE BARIŞ MANÇO BİZE NE SÖYLEMEK İSTEDİ ?! (0)
[09.09.14][Türkiye]
DÜNYANIN KADERİ ELİMİZDE (0)
[09.09.14][Türkiye]
"TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLET OLMAKTAN UZAKLAŞIYOR" (0)
[08.07.14][Türkiye]
''KÜRDİSTAN BİZİM, TÜRKİYE HEPİMİZİN'' (0)
[15.06.14][Türkiye]
TÜRKİYEDE HERKEZ TÜRKLÜĞE İHANETLE MEŞGUL !!! (0)
[14.06.14][Türkiye]
TAYYİP TÜRKMENLERİ BARZANİ'YE SATIYOR !!! (0)
[09.06.14][Türkiye]
EY TÜRK MİLLETİ , SEN GERÇEKTEN SAHİPSİZMİŞSİN BAŞININ ÇAĞRESİNE BAK !!!... (1)
[18.05.14][Türkiye]
YILMAZ ÖZDİL’İN YANLIŞI... (0)
[18.05.14][Türkiye]
"TÜRK MİLLETİNİ BRE RECEP, KOYUN MU SANDIN ?..." (0)
[14.05.14][Türkiye]
Vladimir Putin Belgeseli (1)
[14.05.14][Türkiye]
ROCKEFELLER AİLESİ (0)
[21.04.14][Türkiye]
KORKMAYIN, YAZIN,KONUŞUN ! (1)
[21.03.14][Türkiye]
TAYYÍP FACEBOOK'U DA KAPATIRSA... (0)
[21.03.14][Türkiye]
ERDOĞAN'A ULUSLARARASI SORUŞTURMA EŞİKTE ! (0)
[18.03.14][Russia]
США В ПАНИКЕ ! ПУТИН ВОССТАНАВЛИВАЕТ ОБОРОНКУ ! (0)
[14.03.14][Türkiye]
ULUSAL KANAL VE İŞÇİ PARTİSİ'NİN ÇİN İLE İLİŞKİSİ NEDİR ?!? (0)
[12.03.14][Türkiye]
İÇ SAVAŞ HAZIRLIĞINDALAR... DİKKAT, GAZA GELMEYELİM… (1)
[12.03.14][Türkiye]
HAKAN FİDAN'IN GÖRÜŞMESİ PENSİLVANYA'DA GERÇEKLEŞTİ (2)
[12.03.14][Türkiye]
KILIÇDAROGLU: "GÜLEN TARÍKATI MÍLÍTAN YETÍSTÍREREK DERVLETTE KADROLASMAYI AMAÇLIYOR. CIA KORUMASI ALTINDA" (1)
[02.03.14][Türkiye]
TÜRK MİLLETİ 30 MART SEÇİMLERİNİ BOYKOT EDERSE ... (0)
[26.02.14][Russia]
Андрей Фурсов - Латинская Америка (0)
[26.02.14][Latin America]
Андрей Фурсов - Латинская Америка (0)
[23.02.14][Russia]
Что творится на Украине на самом деле. Тайна которую скрывают СМИ. Майдан 2014 (0)
[22.02.14][Türkiye]
DOĞU PERİNÇEK,ÇIKAR AĞZINDAN BAKLAYI - SEN DE TÜRK YOK DEMEYE ÇALIŞIYORSUN !!! (0)
[22.02.14][Türkiye]
ÇIKAR YOL HANGİSİ ? (1)
[16.02.14][Türkiye]
CHP Belediye Meclis Üyelerini Bile Barzani Belirliyor !!! (0)
[16.02.14][Türkiye]
OYLAR BÖLÜNMESİN MASALI (5)
   Entries archive
SPIEGEL ONLINE
Zeitgeist
Tag Board
Our Polls
Rate the site
Total of answers: 70
Ststistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Copyright theworld-11-11-11.com 2018© All rights reservedFree web hostinguCoz