THE WOLRD

11-11-11
Wednesday, 22.05.24, 15:57
Welcome Guest | RSS
Live Silver Price

Live Brent Oil Pri

Site menu

Section categories
Covid 19 [1]
USA and Canada [266]
Deutschland [218]
Europe [53]
China [23]
Russia [85]
Türkiye [455]
Caucasus [1]
Kazakhstan [98]
Turkic World [66]
Muslım World [37]
Iran [36]
Syria [14]
Israel [18]
Asia [12]
India [12]
Military [4]
Africa [7]
Latin America [10]
History of the World [16]
Editorial [23]
Books [4]

Chat Box

Our poll
Rate the site
Total of answers: 72


07:01
Cemaatin iftiraları dalga dalga yayılıyor !

cemaatin_iftiralari_nihat_genc225


Cemaatin iftiraları dalga dalga yayılıyor ! 


Ülkemizin bugünlerde yaşadığı hukuk, siyasal ve sosyal trajedilerin kökeninde devletin başına karabasan gibi çöken cemaat’in varlığının yattığı artık herkes tarafından biliniyor.

Bugün yine Zaman Gazetesi Genelkurmay çıkışlı bir bilgi notundan söz edip "Genelkurmay'ın onlarca gazeteciyi kullandığı ve gazetecilerin isimleri" diyerek yeni bir saldırı düzenledi. Yeni bir operasyon kabusunun içine düştük.

Yine sahte belgeler yine ithamlar yine iftiralar… Açın okuyun Hürriyet Gazetesi yazarı Mehmet Y. Yılmaz’dan Yeniçağ yazarı Arslan Bulut’a kadar yapılmış saldırıları...

Kardeşlerim, sizler gibi bu ülkede bizler de yaşıyoruz, bunlara ‘cemaat’ diyen bunları ‘cemaat’ diye legalleştirip şirinleştiren kabul edilebilir sosyal bir topluluk gibi bize takdim edenler utansın.

Şerif Mardinler’in Taha Akyollar’ın Fehmi Koruların nice liberalin elleri kırılsın.

Cemaat, camia, dini sosyalliğin kavramlarıdır. Mesela ‘din’ deriz, ‘dindar’ deriz. ‘Mezhep’ deriz. Dinin ve mezheplerin kökenleri bellidir, kuralları, yasaları, inançları ortadadır Öyle ki kimse çıkıp bu muhkem yapıları ‘değiştiremez’ ‘sarsamaz’… Yani din ve mezhep konusunda bir mutabakat vardır.

Cemaat böyle değil, daha geniş bir kavram. Camii cemaati deriz söz gelimi, ama doktorlar da hemşireler de bizler de kendimizi ‘cemaat’ olarak tanımlayabiliriz, Galatasaray camiası gibi.

Ülkemizin akademi ve medyası malum cemaati ya aptallığından ya kalleşliğinden ‘cemaat’ olarak kabul ettiğini iftihar ederek beyan ederek maçı on yıllar öncesinden kaybetti.

Burada masum hepimizin bildiği bir ‘cemaat’ söz konusu değil.

Batılı bilim adamları dini sosyal gruplar üzerinde ‘tipolojiler’ oluşturmuşlardır, yani din şemsiyesi altındaki hangi tür topluluklara hangi sosyolojik kavramlar uygundur diye çalışmışlar, çünkü başlarında yeni zuhur etmiş bir çok ne idüğü belirsiz gruplar taraftarlar oluşmuş ve intiharlardan mahkemelere büyük servetlere kadar toplumu alt üst etmiştir.

Bilim adamlarının bir çok kıstasları var, kilise, din, mezhep, cemaat, burada bir sıkıntı yok.

Ancak diyelim Amerika’daki meşhur ‘moon tarikatı’ gibi ya da ülkemizde Adnan Hoca adıyla gruba ne ad verelim ya da batıda son on yıllarda bolca örneklerini gördüğümüz Hare Krişna gibi örgütlere ne diyelim.

Tartışılmaya devam edilse de bu gruplara verilen isim: Kült. Kült, kendine özgü (uyduruk, mezhebimsi) dinsel yapı.

Yani bunları ne dinden ne mezhepten ne cemaatten sayıyorlar.

Kült’ün özellikleri şunlardır, kendi üyelerini toplumdan dışlar. Pahalı şeyleri sever ve büyük paraları vardır. Din ve mezhepler dışında kendilerine özel bir ‘tarih’ yazmışlardır.

Özellikle ‘başlarında’ vecdle meczuplukla çok ilişkili bir liderleri vardır.

Ve en önemlisi kendi özel tarihleri için SAHTE BİLGİLER yayarlar, şöyle, din ve mezheplerin tarihine bilgisine uymayan çok ÖZEL SAHTE ve MİSTİK bilgiler.

Daha da önemlisi toplumla kendi üyeleri arasına muazzam bir GERİLİM inşa ederler.

Bugün suçlamalarına ithamlarına iftiralarına doymadığımız ve adına cemaat denilen topluluk, toplumla CAMİİ’yi savaştırmak için elinden geleni yaptı, yapıyor. Üstelik adına hoşgörü, dinlerarası diyalog gibi başlıklar koyarak askeri, yazarları, hepimizi, camiye dine karşıymışız gibi bir cephenin içine çekti halen savaştırıp bizi kırdırıyor.

Hem adına cemaat camia deniyor hem de içinde yaşadıkları toplumla CAMİİ’yi savaştırmak için ellerinden geleni artık hukuk ve medya imkanlarıyla üstüne koya koya yalan dağları inşa ederek yapmaktan yorulmadılar.

Ve bunları yaparken SAHTE BELGE üretimi, yalan, iftira, itham bitmiyor.

Akademisyenler bilim adamları liberaller ey medyamız, maçı bunlara ta baştan ılımlı herkesin kabul edeceği yumuşacık dilimizin alıştığı ‘camia’ ‘cemaat’ diyerek kaybettiniz.

Bunların adı ‘kült’tür, yani sahte yalan üretimini severler, pahalı şeylere meraklıdırlar, çok paraları vardır, toplumla dini savaştırmaya çalışırlar, toplumla kendi üyeleri arasında bitmeyen bir GERİLİM vardır.

Şimdi iftira atılan suçlanan itham edilen yazarlarımız kalkmış pek tabii insani bir refleks olarak kendilerini savunuyorlar, hayır, bu muazzam GERİLİM’den kendimizi durmaksızın savunarak kurtulamayız.

Ülkenin bilim adamları medyası liberalleri yazarları önce adını koyacak, durmaksızın iftira itham gerilim yaratan bu yapının adı nedir?

Bizi devletle bizi halkla bizi dinle durmaksızın savaştırmaya çalışan bu mekanizmanın adını hiç mi merak etmediniz?

Bu yapıyı hala dinden mezhepten tarikattan ya da camia’dan saymaya daha ne kadar devam edeceksiniz?

Nihat GENÇ - 19 Aralık 2012 - OdatvCategory: Türkiye | Views: 1849 | Added by: Adnan | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Live Gold Price

Live Wti Oil Price

Calendar
«  December 2012  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Search

Log In
Login:
Password:

Entries archive

Statistics

Total online: 6
Guests: 6
Users: 0

Copyright theworld-11-11-11.com 2024© All rights reserved