THE WORLD  11-11-11
Main | Sign Up | Login
 
Wednesday, 14.11.18, 16:39
Welcome Guest | RSS
ML&MD Art

 

 

 ML&MD ART

www.ml-md.com

 

 

Sıte Menu
Sıte Categorıes
USA and Canada [268]
Deutschland [218]
Europe [57]
China [23]
Russia [85]
Türkiye [453]
Caucasus [1]
Kazakhstan [98]
Turkic World [67]
Muslım World [37]
Iran [39]
Syria [14]
Israel [18]
Asia [12]
India [12]
Military [4]
Africa [7]
Latin America [10]
History of the World [16]
Editorial [23]
Books [4]
Blog
USA [10]
Alex Jones [3]
Jim Rogers [10]
WikiLeaks [11]
Two Sandy's [2]
Ankara - There is no city in Europe to compare !!! [7]
A piece of Paradise [7]
A view from Bakırköy , İstanbul [9]
Avrupa birliği mi,Türk birliği mi ?! [1]
Berlin [5]
Bulgaria [50]
България [40]
Celebrities [15]
Chechniya [2]
Crimes [3]
Danmark - ikke kun viden og teknologi men også production !!! [1]
Economy [9]
Exploration [22]
Footballers [32]
Germany [21]
GOLD & SILVER [10]
Has Jesse Ventura a point ? [16]
Kazakhstan [5]
Kitap satan Kemalistler [1]
Manchester United [4]
Nature [20]
Our Future [25]
Politics [3]
Politics in Spanish [7]
Portugal [11]
Russia [3]
Skal vi støtter Özlem ??!! [2]
Top 5 [7]
Top 10 & More [30]
Top Cars [30]
Türkiye [7]
Turkic World [8]
The beauty of the Aegean [9]
The most valuable propertyes in the World [6]
The Luckiest People [5]
The Turkic World: Our Nature [12]
Tsunami 2004 - Caught On Camera [9]
US Elections - Choosing Between Plague and Cholera [4]
Windows [10]
Windows 8 in Spanish [11]
Казахстан - член Евразийского союза или лидер Тюркского мира ?! [1]
США Завоевание и подчинение востока [6]
Istanbul - The City Where The Misery of Europe Ends . [21]
Hvor tæt er Lars Løkke på Nationalsocialisme ?! [1]
Vågn op Danmark !!!....... Ellers bliver det for sent !!! [1]
Spiegel - Business
Hürriyet EKONOMİ
Main » 2012 » March » 17 » Türkiye - Batı İlişkileri Üzerine İbretlik Diyaloglar !
15:40
Türkiye - Batı İlişkileri Üzerine İbretlik Diyaloglar !

emperyalizmin_100_yillik_hesabi_sevr_antlasmasi225


Türkiye - Batı İlişkileri Üzerine İbretlik Diyaloglar!

Lord Derby (İngiltere Dış İşleri Bakanı, 1879): "Osmanlı İmparatorluğu’nu o denli yakından denetliyoruz ki, bu devletin, toprakları üzerindeki egemenliği pratik olarak sıfıra inmiştir.”


- Woodrow Wilson (ABD Başkanı, 1919): " Amerika’da Türk düşmanlığı inanılmayacak ölçüdedir. Türkiye haritadan silinmelidir.”

-Mustafa K. Atatürk, (1919): Bizi mahvetmek isteyen kapitalizm… Bizi yutmak isteyen emperyalizm…

-A. Ryan (İstanbul’daki İngiliz İşgal Kuvvetleri’nin tercüman kılığındaki casusu, 1919):"Amacımız bölmek ve hükmetmek olmalıdır. Biz gerçek ideali ‘din’miş gibi davranacak, çıkarcı bir grubu idareci olarak takdim etmeye çalışacağız.”

-Damat Ferit (General Webb’e, 1919) : "Ben ve Sultan, Allah’dan sonra umudumuzu İngilizlere bağladık.” (İngiliz Yüksek Komiseri Amiral Calthorpe’a, 1919): "Vahdettin’in takip ettiği gaye, Osmanlı Hükümeti’ni İngiliz Devleti’ne mutlak bir teslimiyetle bağlamaktır.”

*** *** ***

-Mustafa K. Atatürk, (1919): "Hangi istiklal vardır ki yabancıların nasihatleriyle, yabancıların planlarıyla yükselebilsin. Tarih böyle bir olay kaydetmemiştir.”

- Feridun Cemal Erkin (İsmet İnönü Hükümeti Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri, 1946): "Türkiye, kaderini ancak Amerika ve Büyük Britanya’ya bağlarsa, esenliğe kavuşabilir.”

-Thornburg Raporu (1947): Türkiye Amerikan çıkarlarının büyük önem kazandığı bir yerde bulunmaktadır. Türkiye bizden yardım isterse, yalnız sermayemizi değil, aynı zamanda hizmetlerimizi, geleneklerimizi ve ideallerimizi değerlendireceğimiz ve elden gitmesine fırsat vermeyeceğimiz bir yatırım fırsatı doğacaktır.

-Celal Bayar (Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, 1957) "Ülkemizde Amerika'nın gelişme merhalelerini takip ederek calışıyoruz. Otuz yıl sonra bu ülke 50 milyon nüfuslu küçük bir Amerika olacaktır"

- Richard Podol (ABD görevlisi, 1975): "Yirmi yıldan fazla bir zamandır Türkiye’de faaliyette bulunan Amerikan yardım programı artık meyvelerini vermeye başlamıştır. Önemli mevkilerde Amerikan eğitimi görmüş bir Türk’ün bulunmadığı bir bakanlık ya da bir iktisadi kamu kuruluşu hemen hemen kalmamıştır. Bu kimseler halen bulundukları örgütte ‘ilerici güç’ niteliğini taşımaktadır.”

-Judith Yaphe (ABD Milli Savunma Akademisinde Öğretim Üyesi): "Türkiye tehlike algılaması konusunda artık homojen değil. Dahası, sistemin stratejik düşünme mekanizması zayıf ve gittikçe parçalanıyor. Artık tek Türkiye yok. ABD işi bitirdi bile!”

-CIA (Turgut Özal biyografisinden, 1990’lar) : "Gelmiş geçmiş en ABD yanlısı Türk lideri…”

-Barack Obama (ABD Başkanı, 2012): "Kendisiyle gurur duyduğum beş liderden biridir; R.T. Erdoğan’ın söylediklerine inanırız. Taahhütlerde bulundu, o doğrultuda ilerleyeceğine inanıyoruz. Amerika'nın çıkarları ve ilgileri konusunda titiz davranacağını biliyoruz.”

*** *** ***

-Rockefeller (1956): "Azgelişmiş ülkelere yapılan yardımda özel amaç, o ülke ekonomilerinin kilit noktalarını ele geçirmektir.”

-J. F. Kennedy (ABD Başkanı, 1962): "Dış yardım ABD’nin dünyayı denetleme ve etkileme araçlarından biridir.”

-Süleyman Demirel (Başbakan, 1975): "Borç yiğidin kamçısıdır.”

-Jack Straw (İngiltere Dışişleri Bakanı, Türkiye’ye verilen desteği eleştiren bir muhalifine, 2005): "Tavşanı evvela yakalayalım, derisini sonra yüzeriz.”

-İngiliz istihbaratına yakın gazeteciler: "Ellerindeki bütün serveti alana kadar Türkleri oyalayın.”

-Turgut Özal (Türkiye Cumhurbaşkanı, !989-1993): "Kapıları ardına kadar açacağız. İsteyen istediği yerde yatırım da yapacak, mülk de alacak, ticaret de yapacak. Bu dediklerim gerçekleşirse Türkiye Ortadoğu’nun Amerika’sı olur.”

-Financial Times (İngiliz ekonomi gazetesi): "Birleşik Kraliyet gruplarının gözü Türk sigara şirketinde…”

-Ali Babacan (Özeleştirmeden Sorumlu Devlet Bakanı, TEKEL ihalesine teklif gelmemesi üzerine, 2005) : "Kararlıyız, TEKEL’i ergeç satacağız.”

-Jan de Plessis (TEKEL’i 1,7 milyar Dolar’a kapatan British American Tobacco Yönetim Kurulu Başkanı, 2008): "Sabır ve uzun vadeli hedeflerden bahsederken, arşivlerimizden çıkan 1932 yılında yapılan bir Yönetim Kurulu tartışmasını bilmek isteyeceğinizi düşündüm. ’Yıllık gideri 10 bin pound olan Türk Tütün Tekeli’nin idaresini üstlenmeliyiz.’ O tarihte bunun tatmin edici bir anlaşma olacağı düşünülüyordu. Bence yaptığımız modern anlaşma daha iyi ve her ne kadar bazı şeyler daha pahalı olsa bile, kesinlikle 76 yıl beklemeye değer."

-Oktay Sinanoğlu (Prof. Dr.): "12 Mayıs 2011’de Anayasa Mahkemesi’nin yeni kanunları onaylamasıyla Türkiye yabancılar için emlak cennetine döndü. Yakında Türkiye’de kendi milletimize ait hiçbir şey kalmayacak. Oyun çok ciddîdir. Kısa süre sonra artacak yabancı nüfusu korumak bahanesiyle o ülkelerin askeri de gelir. Havai’de de aynısı oldu.”

*** *** ***

-Uğur Mumcu: "Emperyalizmin en büyük korkusu, baruttan sonra en tehlikeli buluş saydıkları milliyetçi uyanıştır.”

-Graham Fuller ve Paul Henze (CIA ajanları, 1980’ler): "Atatürkçülük ölmüştür. Ulus devletler dönemi bitmiştir. Türkiye, Osmanlı gibi çok kültürlü, çok dinli, çok ırklı bir yapıyı dönmelidir. Bunun için en iyi yol Ilımlı İslam’dır. Etnik kimlikler kendilerini ifade edebilmelidir.”

Ramazan Kurtoğlu (İktisatçı ve Uluslararası Finans Uzmanı): "Amerika’nın yeni milli güvenlik konsepti; kendi içinde homojenliği beslerken, dışarısı için her ülkenin kendi içinde etnik ve dinsel mikrolaşmayı, cemaatleşmeyi ve çatışmayı öngörüyor.”

- Bir yazar: "Toplumlar öz imgelerini (kendilerini algılayış ve tanımlayışlarını) hayalî olarak oluştururlar ve yarattıkları hatırlama kültürü ile bu imgeyi kuşaktan kuşağa aktarırlar. Amerika, millî kimliğinin temel taşlarından ‘Vahşi Batı’ için böyle yapar. Peki bizim Ergenekon’umuz…, biz onun için ne yaptık, ne yapıyoruz, bugün ne hale getirdik onu, gelecek kuşaklara ne aktarabileceğiz ondan?”

-Rahmi Koç (TÜSİAD): "Cumhuriyet'ten vazgeçmeliyiz. Boğazlar'ın yönetimini uluslararası bir kurula bırakmalıyız."

-Abdullah Gül (Türkiye Cumhurbaşkanı, 2008):"İkinci Cumhuriyet, yeni Osmanlıcılık kavramlarının tartışılmasını ben çok sağlıklı görüyorum ve geleceğe ümitle bakıyorum.”

-Recep Tayyip Erdoğan (Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı): "Bir mozaik oluşturacağız. Bu mozaikte 30’u aşkın etnik topluluk olacak.”

-TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği):"Anayasa’da Türklük kavramına yer verilmesin.”

-Cem Boyner (TÜSİAD): "İnsanların özgürlüğü ve onuru, ülkenin bölünmesinden daha önemlidir.”

-Mesut Barzani (Bölgesel devlet sınırları içinde "Sorani” lehçesini resmi dil ilan ederek başka bir dilin, lehçenin kamu alanlarında ve eğitimde kullanılmasını yasaklaması üzerine, bunun nedenini soranlara verdiği yanıt): "Devlet için dil birliği şarttır. Çeşitli dillerin kullanımı Kürt halkının birliğine düşmanlıktır.”

*** *** ***

Kemal Bey (Boğazlıyan Kaymakamı, 1919): "Ecnebi devletlere yaranmak için beni asıyorlar.”

-Cevdet Sunay (Genel Kurmay Başkanı, 1960-1966): Donumuza kadar her şeyimizi Amerika veriyor. Tabii ki onu dinleyeceğiz."

-Rahmi Koç (TÜSİAD): "Amerika karar verdiğini yapıyor. Güç onda. Amerika bir şey dediği zaman hepimiz boyun eğeceğiz.”

- Marc Parris (ABD’nin Türkiye Büyükelçisi, 1997-2000): "Türkiye’nin kenarda kalması savaşı birkaç hafta daha geciktirir, ancak ondan sonrası var. ABD’den yardım istemeye kalktığınızda, Beyaz Saray’ın telefonları hep meşgul çalar.”

- Paul O’Neill (ABD Hazine Bakanı,2001): "IMF programlarının başlatıldığı ülkelerde, hükümetlerin, istediğimiz adımları atmaları; yapacağımız yardım programından önce gelmeli. Önce reform, sonra para!” *

-Albert Wohlstetter (Amerikan Savunma ve Savaş Stratejisti, 1980): "Humeyni Devrimi’ne Türkiye’de cevap vereceğiz.” (Çevirisi: Türkiye’de Amerikan İslam’ı kuracağız.)

- Joseph Biden (ABD Başkan Yardımcısı, 2009. Türkiye’nin Filistin davasını destekleyici tutumu üzerine): "Türkiye’nin etrafını ateş çemberine çeviririz.”

-Brad Sherman (Ermeni soykırım tasarısına "evet" oyu veren Amerikalı Demokrat Senatör): "Birkaç gün kızar ve unuturlar. Fransa'ya da kızdılar... Ama şimdi iki ülke arasındaki ticarete bakın. Ticaret hacmi tavan yaptı."

*** *** ***

-Barack Obama (ABD Başkanı): "Asıl olan ABD devletidir. Ben mizaç olarak Bush’dan farklı olabilirim, ancak ABD’nin hedefleri değişmez.”

-Bir düşünür: "Yarın için bir planı olmayan, başkasının planının parçası olur.”

- İsmet İnönü: "Hiçbir ülke yoktur ki kendi içinde bizimki kadar çok hain yetiştirmiş olsun.”

- Mustafa K. Atatürk: "Sakın kapıyı aralık bırakmayın, farkına varmadan, ardına kadar açılır.”

Cihan DURA - 15 Mart 2012

http://www.dunya48.com 


http://www.cihandura.com/

Category: Türkiye | Views: 1410 | Added by: Emo | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
USED ART

 

USED ART 

www.mlsecondhand.com

 


Calendar
Logın
Login:
Password:
Search
Newly added
[27.02.18][Africa]
Transaqua: The Project that Can Transform Africa (0)
[27.02.18][Africa]
Africa's Mega-City: Future MEGAPROJECTS (0)
[27.02.18][Africa]
Why is Africa building a Great Green Wall ? BBC News (0)
[19.01.17][Africa]
The Big Lie of Small Business (1)
[19.01.17][Africa]
Is Africa really "rising" ?! (0)
[20.12.15][Türkiye]
BU RESİM TÜRKİYEDE VATAN PARTİSİNİ BİTİRİR ! (0)
[17.10.15][Türkiye]
Sinan Oğan - Küresel Güçler ve Bölünecek Ülkeler (2)
[13.09.14][Deutschland]
Freie Energietechnologien - Robert Stein auf dem Kongress für Grenzwissen 2012 (0)
[13.09.14][Deutschland]
Experiment Energiewende,- Deutschlands einsame Revolution (0)
[09.09.14][Türkiye]
VEFATINDAN 20 SAAT ÖNCE BARIŞ MANÇO BİZE NE SÖYLEMEK İSTEDİ ?! (0)
[09.09.14][Türkiye]
DÜNYANIN KADERİ ELİMİZDE (0)
[09.09.14][Türkiye]
"TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLET OLMAKTAN UZAKLAŞIYOR" (0)
[08.07.14][Türkiye]
''KÜRDİSTAN BİZİM, TÜRKİYE HEPİMİZİN'' (0)
[15.06.14][Türkiye]
TÜRKİYEDE HERKEZ TÜRKLÜĞE İHANETLE MEŞGUL !!! (0)
[14.06.14][Türkiye]
TAYYİP TÜRKMENLERİ BARZANİ'YE SATIYOR !!! (0)
[09.06.14][Türkiye]
EY TÜRK MİLLETİ , SEN GERÇEKTEN SAHİPSİZMİŞSİN BAŞININ ÇAĞRESİNE BAK !!!... (1)
[18.05.14][Türkiye]
YILMAZ ÖZDİL’İN YANLIŞI... (0)
[18.05.14][Türkiye]
"TÜRK MİLLETİNİ BRE RECEP, KOYUN MU SANDIN ?..." (0)
[14.05.14][Türkiye]
Vladimir Putin Belgeseli (1)
[14.05.14][Türkiye]
ROCKEFELLER AİLESİ (0)
[21.04.14][Türkiye]
KORKMAYIN, YAZIN,KONUŞUN ! (1)
[21.03.14][Türkiye]
TAYYÍP FACEBOOK'U DA KAPATIRSA... (0)
[21.03.14][Türkiye]
ERDOĞAN'A ULUSLARARASI SORUŞTURMA EŞİKTE ! (0)
[18.03.14][Russia]
США В ПАНИКЕ ! ПУТИН ВОССТАНАВЛИВАЕТ ОБОРОНКУ ! (0)
[14.03.14][Türkiye]
ULUSAL KANAL VE İŞÇİ PARTİSİ'NİN ÇİN İLE İLİŞKİSİ NEDİR ?!? (0)
[12.03.14][Türkiye]
İÇ SAVAŞ HAZIRLIĞINDALAR... DİKKAT, GAZA GELMEYELİM… (1)
[12.03.14][Türkiye]
HAKAN FİDAN'IN GÖRÜŞMESİ PENSİLVANYA'DA GERÇEKLEŞTİ (2)
[12.03.14][Türkiye]
KILIÇDAROGLU: "GÜLEN TARÍKATI MÍLÍTAN YETÍSTÍREREK DERVLETTE KADROLASMAYI AMAÇLIYOR. CIA KORUMASI ALTINDA" (1)
[02.03.14][Türkiye]
TÜRK MİLLETİ 30 MART SEÇİMLERİNİ BOYKOT EDERSE ... (0)
[26.02.14][Russia]
Андрей Фурсов - Латинская Америка (0)
[26.02.14][Latin America]
Андрей Фурсов - Латинская Америка (0)
[23.02.14][Russia]
Что творится на Украине на самом деле. Тайна которую скрывают СМИ. Майдан 2014 (0)
[22.02.14][Türkiye]
DOĞU PERİNÇEK,ÇIKAR AĞZINDAN BAKLAYI - SEN DE TÜRK YOK DEMEYE ÇALIŞIYORSUN !!! (0)
[22.02.14][Türkiye]
ÇIKAR YOL HANGİSİ ? (1)
[16.02.14][Türkiye]
CHP Belediye Meclis Üyelerini Bile Barzani Belirliyor !!! (0)
[16.02.14][Türkiye]
OYLAR BÖLÜNMESİN MASALI (5)
   Entries archive
SPIEGEL ONLINE
Zeitgeist
Tag Board
Our Polls
Rate the site
Total of answers: 70
Ststistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Copyright theworld-11-11-11.com 2018© All rights reservedFree web hostinguCoz